Sektörler

Harita Görünümü

Alexa’da Yükselme İpuçları

Alexa, Dünya geneli ve ülke bazlı site sıralaması yapan ve webmasterlar tarafından ilgiyle takip edilen önemli bir sitedir.

Alexa ile web sitelerinin trafik yoğunluklarına göre sıralamalarını öğrenebiliriz. Sürekli güncellenerek sitelerin gelişimine göre sıralarının değiştiği sistemde, web sitesi sahipleri sürekli farklı yollar deneyerek Alexa sıralamalarını arttırmak peşindeler. Peki, Alexa nasıl çalışır.

 

Alexa Nasıl Sıralar?

 

Sitenin tekil ve çoğul ziyaretçi sayısı, hemen çıkma oranı, sitede geçirilen zaman, toplam sayfa görüntüleme, arama motorundaki kalitesi, siteye gelen ziyaretçilerin hangi siteden geldikleri ve bunların kalitesi, alexa backlink sayısı, sitenin sahiplenilmesi, olumlu yorumların sayısı ve oranı etkilemektedir.

 

Alexa Neden Önemlidir?

 

Reklam verenler için öncelikli aranan özelliktir, sitenin ziyaretçi sayısı hakkında izlenim verir, sitenin kalitesini belirler.

 

Örneğin ben, alan ve alan adı satış sitelerinin 500K Alexa’dan fazla olması durumunda tercih etmiyorum.

 

SEO açısından etkendir, bir nevi rekabet analizidir

 

Alexa’da Nasıl Yükselebiliriz?

 

Siteyi Alexa’da (www.alexa.com ) sahiplenin. Alexa’da oturum açılmış bir şekilde sitenizi sorgulayın. Sitede bir sayfada çok kalmak yerine farklı sayfaları gezin.

Harici kaynak yerine tüm resim vs. gibi dosyaları kendi alanınızda barındırın. Yazı içlerinde daha fazla resim kullanın.

Sitede Alexa Widget kullanın. Alexa’ya link verin. Alexa sorgulama sayısını arttırın. Iframe olarak site içeriğinizi başka sitede gösterin.

Sitenizin daha hızlı açılmasını sağlayın. Sitenizin sorgu sayısını arttırın. Bunun için imacros kullanabilirsiniz. Sitenize Alexa üyeliği ile 5 yıldızlı yorum yapın.

Düzenli ziyaretçi akışı için sosyal imleme sitelerini kullanın. Hit canavarı, hit sihirbazı gibi siteler kullanılabilir. Ziyaretçilere Alexa toolbar kullanımı önerme.

Resimler için SEO çalışması yapabilirsiniz. Örneğin: Resme başlık ekleme, resme alt etiket girme, resme tanım girme şeklinde.

 

Genel Bilgiler

  • Kategori
  • Kayıt Tarihi21 Aralık 2016, Çarşamba
  • Ziyaretciler

  • Ülkeler

Resimler